Nieprzyjemny zapach z ust i białe plamy na języku u 19-latki

Mam nieprzyjemny zapach z ust. Wiem ze po przebudzeniu i zjedzeniu czegos intensywnie pachnacego to normalne, ale ja mam brzydki zapach juz po kilkunastu monutach po umyciu zebow. Myje je 2-4 razy dziennie. Czesto zuje takze gume, bo oprocz zapachu mam nieprzyjemny posmak w ustach. Jestem nastolatka, wiec w moim wieku to nie sprzyka zbytnio. Mam tez biale plamy na jezyku odkad pamietam. Czasami znikaja, a czasem pojawiaja sie bardzo duze. Na codzien sa sredniej wielkosci. Co mam z tym zrobic?

Witam,
Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust może być przewlekłe zapalenie migdałków, refluks, sprawy gastryczne a także jama ustna.Chore dziąsła, niepoleczone zęby, korzenie zębów, kamień nad- i poddziąsłowy.Przynajmniej raz dziennie,wieczorem, należy użyć nitkę dentystyczną i dobrze oczyścić przestrzenie międzyzębowe, dokładnie wyszczotkować powierzchnie zębów również te od środka a także umyć powierzchnię języka. Żucie gumy nie zastąpi zabiegów higienizacji.Co do plam to radziłabym udać się do stomatologa.

Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej jest wiele: ubytki próchnicowe, zapalenie dziąseł lub przyzębia, złogi nazębne, niewystarczająca higienizacja (np. nie używanie nici dentystycznej), stany zapalne błony śluzowej, w tym zapalenie grzybicze, niewłaściwa higiena języka, niewłaściwa dieta. Przyczyna może być też ze strony układu pokarmowego. Białych plam na języku nie da się zdiagnozować bez obejrzenia.
Radziłabym zgłosić się do stomatologa, celem wykluczenia ww przyczyn.
Pozdrawiam serdecznie