Nieprzyjemny zapach z ust i biały nalot na języku

witam mam problem w postaci nieprzyjemnego zapachu z ust myle ze jest to spowodowane białym nalotem który ciagle znajduje sie na moim jezyku i bardzo trudno jest go usunac . Myje zeby codziennie i ogolnie dama o higienę jamy ustnej i dlatego nie wiem czem tak sie dzieje > prosze o pomoc

Lek. Marta Jaruchowska

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust może być też związany z chorobami ogólnymi np refluksem, stanem uzębienia . Warto udać się do periodontologa, który zajmuje się takim problemem a wczesniej można spróbować pasty np elemex halitosis i plukanki do jamy ustnej albo tabl. z chlorofilem.