Nieprzyjemny zapach z ust od 4. miesięcy

Od ponad 4 miesiecy smierdzi mi z buzi a raczej powiedzialabym z gardla, zeby myje 3 razy dziennie plus plukam jame ustna plynami, nieregularnie stosuje do wybirlania biala perle. Zadne gumy czy cukierki mietowe nie pomagaja. Po godzinie bycia w pracy czuje jak z kims rozmawiam swoj zapach.

Witam Najważniejsze w zwalczaniu przykrego zapachu z ust jest postawienie właściwej diagnozy co jest jego przyczyną. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej jest to kamień nazębny, którego usunięcie likwiduje problem. Z innych czynników należy wymienić palenie papierosów, picie alkoholu oraz niektóre potrawy (cebula, czosnek, sery), suchość jamy ustnej, zepsute zęby , chore migdałki, zatoki oraz cały szereg chorób wewnętrznych ( przewlekłe zapalenie oskrzeli, niekontrolowana cukrzyca, infekcja dróg oddechowych, wątroby lub nerek i zaburzenia trawienia, takie jak refluks i in.) Jak Pani widzi przyczyn może być wiele, doradzam więc wizytę u dentysty, który wstępnie Panią zdiagnozuje i ewentualnie skieruje do odpowiedniego specjalisty. Z domowych sposobów likwidujących przykry zapach z ust polecam zieloną pietruszkę dodawaną do potraw, żucie ziaren kopru oraz picie zielonej herbaty. Natomiast z gotowych płynów do płukania j. ustnej polecam Meridol Halitosis. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Najczęściej przyczyną przykrego zapachu z ust jest kamień nad i pod dziąsłowy. Odpowiednie zabiegi higienizacji profesjonalnej w gabinecie oraz regeneracja dziąsła metodą Vector powinny rozwiązać problem.

Po pierwsze udać się do stomatologa aby ocenił stan pzryzębai , najczęściej to stamn zapalny przyzębia powoduję takie efekty ( to że Pani myje to dobrze , ale nie zawsze zęby myte są umyte - proszę poprościć o instruktaż higieny jamy ustnej).
Jeżeli stomatolog nie stwierdzi stanu zapalnego przyzębia ani obecności złogów nazębnych to wtedy trzeba udać się do gastroenterologa

Można zwrócić szczególna uwagę dodatkowo na higienę języka, po prostu również go szczotkować, bo czasami w bruzdach języka mogą pozostawać resztki, które powodują nieprzyjemny zapach z ust.
Pomocna może być płukanka Meridol Halitosis.
Jeżeli sie okaże że nie pomaga, problem może być np natury gastrologicznej.
Dobrze jest też sprawdzić czy Pani odczucia co do zapachu nieprzyjemnego są obiektywne- po prostu zapytać odpowiednią osobę czy faktycznie tak jest.