Nieprzyjemny zapach z ust u 50-latki

Już jakiś czas mam bardzo nieprzyjemny oddech, z tego co wiem nie jest on spowodowany chorobą zębów lub zgagą. Nie wiem natomiast jak się pozbyć i jakich preparatów stosować?

Przyczyna nieprzyjemnego zapachu z ust nie jest jedynie choroba zębów, ale również chore dziąsła, a to spowodowane jest kamieniem nad i poddziasłowym. Czy masz pewnosc, ze dziasła są wolne od zapalenia? Dodatkowo migdałki i częste zapalenia migdałków, pozostawanie wydzieliny ropnej w kryptach migdałków powoduje nieświeży oddech. Polecema skonsultowac sie z innym stomatologiem, najlepiej periodontologiem, ktory zajmuje sie w specjalistyczny sposób chorobami dziąseł.

Witam. Nieświeży oddech, czyli tzw. halitoza najczęściej pojawia się rano, tuż po przebudzeniu. Powodem jest zmniejszone wydzielanie śliny podczas snu, wzrost jej Ph oraz gromadzenie się resztek pokarmowych. Pod wpływem beztlenowych bakterii Gram - ujemnych rozpoczyna się zachodzący w jamie ustnej proces fermentacji resztek pokarmowych, podczas którego powstają lotne związki siarki. Bakterie odpowiedzialne za ten proces powstają w okolicy zmienionych chorobowo dziąseł lub innych struktur przyzębia i bytują głęboko w kieszonkach zębodołowych lub na powierzchni tylnego odcinka języka.Proszę zgłosić się do swojego dentysty, który określi co jest przyczyną przykrego zapachu w Pani przypadku i zaordynuje stosowne leczenie.

Przyczyną nieświeżego oddechu mogą też być nieprawidłowo założone, nieszczelne wypełnienia w zębach oraz protezy.

Nieświeży oddech może pojawić się także w przebiegu przewlekłego zapalenia migdałków lub zatok oraz anginy a także towarzyszyć niektórym schorzeniom układowym. Jak określić źródło problemu? Zwykle jeśli nieświeży oddech jest wywołany patologią jamy ustnej (np. zalegający kamień nazębny), zapach jest ostry i gnijący. Natomiast jeśli występuje w przebiegu schorzeń układowych jest słabszy i znacznie delikatniejszy.