Nieregularna miesiączka - czy jest szansa na drugie dziecko?

Witam!
Mój problem polega na nieregularnej miesiączce, jej zaniku i ogromnej chęci posiadania drugiego dziecka (pierwsze ma prawie 6 lat). Analizując poprzedni rok: styczeń i luty - brak okresu, od marca do czerwca - okres co 24-27 dni, lipiec – brak, od końca sierpnia do listopada - okres co 28-30 dni, grudzień – brak.
Byłam u lekarza, miałam robione badania i z moimi hormonami jest wszystko ok. Jestem dość tęgą osobą, ale to nie było przeszkodą przy pierwszej ciąży i jej zajściu. Z mężem nie sypiamy często, a ja bardzo pragnę drugiego dziecka.
Pozdrawiam,
J.W.

Witam serdecznie!
Opisywany przez Panią problem zdecydowanie wymaga diagnostyki endokrynologicznej. Przyczyn zaniku miesiączki jest wiele, ale zdecydowana większość ma podłoże hormonalne. Nie wspomniała Pani, ile ma lat, więc trudno przypuszczać, co jest bardziej prawdopodobną przyczyną.
Wspomina Pani, że miała Pani wykonywany profil hormonalny. Pytanie brzmi, czy badania były pobierane w konkretnych dniach cyklu. Jest to bardzo istotny element badania, niestety często pomijany.
Jeżeli pragnie Pani ponownie zajść w ciążę, niezbędne jest wyjaśnienie przyczyny zaniku miesiączki i podjęcie leczenia. W innym przypadku zajście w ciążę może być niezwykle trudne.
Pozdrawiam