Nieregularna miesiączka i brązowe plamienia

Hej, mam19 lat od dłuższego czasu współżyje z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Od dłuższego czasu mam nieregularną miesiączkę, czasem mam ją pięć dni i ustaje potem, w tym samym miesiącu znowu się pojawia.

Na dodatek zaczęło mi się pojawiać jakieś brązowe plamy na wkładce, towarzyszą mi już od tygodnia te plamienia. Nie wiem co to. Mam także bóle brzucha, czasem są naprawdę bardzo silne, czasem nie. Wydzielina bardzo niefajnie pachnie. Nie wiem co to?
Proszę o pomoc. Dziękuję bardzo.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani cierpieć na zaburzenia hormonalne oraz infekcję dróg rodnych (na to drugie wskazuje zapach upławów). Radzę nie zwlekać z wizytą u ginekologa, ponieważ nieleczone zakażenie grozi poważnymi powikłaniami, mogącymi doprowadzić nawet do niepłodności. Ponieważ współżyje Pani bez stosowania antykoncepcji, dobrze byłoby również wykonać test ciążowy, jeszcze przed wizytą u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!