Nieregularna miesiączka i guzki na sutku u 14-latki

mam 14 lat, miesiączke(nieregularną), małe piersi, itd. w lewej piersi, dokładniej. w brodawce zauważyłam kilka guzków(jakiś czas temu), sa bolące, jeden prześwituje-ma niebieski czasami zielonkawy kolor. ogl brodawki są wypukłe, sutki wklesłe, dzisiaj(25.07) podczas "mojego badania" z sutka zaczęła wyciekać brązowo-żółta wydzielina. płynna i tłusta. martwie się, że może to być nowotwór. moja babcia zmarła na raka piersi i u mojej mamy go wykryto(+powiększoną tarczycę, cukrzyce)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie zmiany najprawdopodobniej są wynikiem dojrzewania i wynikających z tego zmian hormonalnych. Zdecydowanie jednak powinnaś porozmawiać z mamą i wspólnie powinnyście udać się do lekarza pediatry, który Cię zbada. Bardzo dobrze, że choć jesteś nastolatką, jesteś świadoma zagrożeń i pamiętasz o samobadaniu piersi!