Nieregularna miesiączka i przedłużające się krwawienie

Mam problem od jakiegoś czasu z miesiączką jest strasznie nie regularna i trwa zbyt ponieważ krwawienia trwa pond 14 a czasem nawet ponad 20 dni. Krwawienie jest bardzo obfite i pojawiają się bardzo duże skrzepy. Ostatni miesiączka która jeszcze trwa już trwa ponad 30 dni. Nie wiem co zrobić. Wstydzę się iść do ginekologa. Mam dopiero 19 lat. Nie miałam jeszcze kontaktu seksualnego ani nie biorę żadnych leków. Nie czuję się słabo z powodu tych miesiączek.

witam,
zdecydowanie nie powinna Pani zwlekać z wizytą u ginekologa.
Nie ma powodów do wstydu, najwyraźniej ma Pani zaburzenia hormonalne i należy jak najszybciej je zniwelować aby pomóc ustabilizować cykle.
Proponuję na prawdę pilną wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam!