Nieregularna miesiączka: kiedy mam dni płodne?

Witam. Ostatnio miesiączkę miałam w listopadzie. Dziś mamy 02.03.2011 r. i dopiero dostałam okres. Minęło już trochę czasu. Nie martwiłam się tym, ponieważ moja mama, babcia i ciocia też tak miały, lecz zaczyna mnie to martwić i denerwować. Moje koleżanki mają regularnie, a ja nie i dziwią mi się bardzo, że nic z tym nie robię, ale jakoś się zapomina o tym. Już miałam tak kilka razy. Najdłużej nie miałam pół roku. W styczniu tego roku 2 razy miałam takie brązowe plamienie na bieliźnie. To mnie trochę zaniepokoiło. Raz po stosunku odbytym z moim partnerem, a drugim razem, kiedy rozbierałam się do kąpieli. Często przy oddawaniu moczu bardzo mnie kłuje w środku i swędzi. Bolą mnie również jajniki. Czas trwania miesiączki to 7 dnim a nieraz 6. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam:)

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze względu na nieregularność miesiączek nie jest możliwe ustalenie dni płodnych na podstawie wyliczeń. Pomocne mogą być testy owulacyjne dostępne w aptekach. Tak długie odstępy między miesiączkami niewątpliwie wymagają konsultacji lekarskiej. Brązowa wydzielina w połaczeniu ze swędzeniem oraz pieczeniem może świadczyć o infekcji układu moczowo-płciowego. Zmiana charakteru wydzieliny z pochwy może być spowodowana również zmianami w obrębie narządów rodnych lub zaburzeniami hormonalnymi.