Nieregularna miesiączka po porodzie - czy to kolejna ciąża?

We wrześniu rodziłam córeczkę. Pierwszy okres dostałam 17 grudnia. Kolejny 21 stycznia (czyli 7 dni po terminie) i 18 lutego. Dodam, że wszystkie miesiączki były skąpe, co po porodzie jest dziwne. Miałam łyżeczkowanie z powodu niekompletnego łożyska, więc tak to sobie tłumaczyłam. Ostatnia lutowa trwała 2 dni i była mega skąpa. Wystarczyłaby wkładka. W międzyczasie kochałam się z mężem ZAWSZE z prezerwatywą. Zawsze kończył na zewnątrz. Jeden raz w środku. Przed ciążą cykle miałam 28 dniowe. Nadal karmię piersią ok. 5-6 razy na dobę. Okres powinnam dostać 18 marca, dziś 28 i nadal cisza. 3 dni temu (czyli 7 dni po terminie spodziewanej miesiączki) robiłam test ciążowy, ale nie z porannego moczu i wyszedł negatywny. Dziś (10 dni po terminie) robiłam następny - innej firmy. Był on jakiś dziwny. Płytka zrobiła się fioletowa i chyba za dużo moczu dałam, bo zaczęło z niego cieknąć i przetarłam kilka razy ten ekran, gdzie jest wynik papierem, aby go wysuszyć. Kreska testowa pojawiła się od razu, ale była bardzo cieniutka i słabo widoczna. Ekran cały czas był dziwnie zabarwiony, więc przecierałam go kilka razy. Z czasem (dłużej niż 5 minut) pojawiła się słabiutka kreska ciążowa. Bladziuchna i ledwie widoczna. Nie wiem czy to nie przez tarcie tego ekraniku. Oczywiście zdenerwowana kupiłam kolejny test ciążowy tej samej firmy co ten sprzed 3 dni. Wynik negatywny. Gruba krecha i ani cienia innej. Tak jak przy pierwszym teście. Czy mogę być w ciąży? Żadnych objawów nie mam poza zmęczeniem, ale to dlatego, że śpię 4-5 godzin na dobę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Z Pani opisu wynika, że ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna. Po pierwsze stosowali Państwo zabezpieczenie przy każdym zbliżeniu. Po drugie dwa testy z porannych porcji moczu po dniu spodziewanej miesiączki wyszły negatywnie.
Wspomina Pani, że cały czas karmi piersią. Podczas laktacji krwawienia mogą nie występować wcale lub być bardzo nieregularne. Dopiero po odstawieniu dziecka od piersi cykl zacznie się regulować i najprawdopodobniej wróci do swojego normalnego czasu trwania.Charakter krwawienia też będzie w tym czasie zmienieniony. Miesiączka może mieć charakter delikatnych krwawień czy nawet plamień., tym bardziej że jest Pani po zabiegu łyżeczkowania.
Niepewny wynik drugiego testu może być spowodowany wieloma czynnikami, w tym jak Pani wspomina za dużą ilością moczu, przeciekiem lub zbyt późnym odczytaniem wyniku.
Dla całkowitego wykluczenia ciąży może Pani wykonać test ciążowy z krwi dający 100% wiarygodny wynik już po 8 dniach od daty zbliżenia. Oznaczenie poziomu betaHCG można wykonać właściwie w każdej przychodni.
Pozdrawiam.