Nieregularna miesiączka przy tabletkach Microgynon

Witam,od roku biorę tabletki antykoncepcyjne 'microgyon 21'.Nigdy nie miałam problemów podczas brania tabletek,krwawienie występowało w 7dniowej przerwie 3dnia i bylo to dosc skape krwawienie,a w tym miesiącu pierwszy raz dostalam okres,obfite krwawienie,w dodatku dostalam go za wcześnie,bo do końca blistra zostało mi jeszcze 9tabletek,teraz jestem w 3dniu 7dniowej przerwy,a krwawienie nadal trwa juz 7dzien.Do lekarza wybieram się 5maja,chciałabym wiedzieć na teraz jaka moze być tego przyczyna.

Renata GrzechociĹska

Trudno jednoznacznie określić przyczynę. Należy wykluczyć ciążę,infekcję i ocenić czy dawka preparatu nie jest za niska.