Nieregularna miesiączka, zbyt długa

Witam.
Mam 16 lat, mój problem polega na tym, że mam okres nieregularnie, np: ostatnio mam tak, że miesiączkuje od 19 grudnia. Ta miesiączka trwała 19 dni. Później 5 dni przerwy i od nowa wystąpiła miesiączka trwała 5 dni, 6 dnia nie było żadnych plamień, a już 7 dnia znowu zaczęłam miesiączkować. Martwię się czy to coś poważnego?
Czekam na szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,

Częste i obfite krwawienia mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub stanem zapalnym przydatków. W pierwszym przypadku stosuje się tabletki zawierające żeńskie hormony celem unormowania cyklu. Natomiast stan zapalny przydatków wymaga antybiotykoterapii. Powinna Pani jak najszybciej umówić się na wizytę do ginekologa. Taki stan może doprowadzić do niedokrwistości.

Pozdrawiam