Nieregularne cykle a planowanie ciąży

Mam 27 lat i od zawsze mam problemy z regularnością okresu, których żadnemu lekarzowi nie udało się zdiagnozować (brak przyczyn ze strony hormonów czys tanu chorobowego narządów). Okres potrafi pojawiać się co miesiąc, ale bywa też, że przerwy są nawet 4-miesięczne. Planuję zajść w ciążę. Czy powinnam się jakoś specjalnie do tego przygotować?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku, jeżeli badania hormonalne są w normie, nie ma powodów do jakichkolwiek specjalnych działań przed ciążą. Oczywiście obowiązuje Panią standardowe przygotowanie do ciąży. Proszę pamiętać o przyjmowaniu kwasu foliowego.