Nieregularne cykle a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, Od 4 dni moje piersi są nabrzmiałe, wrażliwe na dotyk i tak jakby otoczka sutkowa sie powiekszyla.Dodam, że miesiączki występują u mnie bardzo nieregularnie. Moja poprzednia miesiaczka trwała prawie 3 tygodnie, potem długo, długo nic.. Jakieś 4 tygodnie temu pojawiły się ciemno brązowe upławy. Następnie pojawiła się miesiaczka . Była dość obfita, jak wstawalam rano to musiałam poczekać kilka sekund żeby zrobić jaki kolkwiek krok, bo bałam sie, ze mi przecieknie. Czy mogę byc w ciąży ??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli w czasie obecnego cyklu miesiączkowego dochodziło do współżycia, to ciąży nie można wykluczyć. W związku z zaburzeniami miesiączkowania najbezpieczniej będzie wykonać test ciążowy w orientacyjnym okresie spodziewanej miesiączki, ew. może Pani bezpośrednio skontaktować się z ginekologiem.

Oczywiście ciąze należy wykluczyć testem ciążowym, ale wydaje mi sie ona mało prawdopodobna.
Bardziej martwiłbym sie tymi nieregularnymi i obfitymi miesiączkami.Przyczyny mogą być bardzo różne. Zaburzenia hormonalne lub polipy szyjki czy jamy macicy lub mięśniaki. Brakuje mi informacji ile Pani ma lat, ale wg mnie konieczna jest wizyta u ginekologa jak najszybciej, żeby porobic podstawowe badania.