Nieregularne cykle a współżycie i ryzyko ciąży

Witam. Ogolnie mam nieregularny okres (cykl 26 - 31 dni), ostatnia miesiaczka: 21 listopada. 26 listopada odbylam stosunek plciowy z zabezpieczeniem (prezerwatywa) ale obawiam sie ze moglo byc cos nie tak - petting po stosunku, nie umyte palce. 27 listopada zrobilam test owulacyjny i wyszedl negatywny. Podczas stosunku mialam sucha pochwe, tak samo 3 dni pozniej. Czytalam ze kilka dni po okresie sa dni nieplodne. Jest powod do obawy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie w dniu stosunku miała Pani dni niepłodne, także prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie. Jednak jak sama Pani pisze, ma Pani nieregularne cykle i na ich podstawie trudno wyliczać dni płodne.
Pozdrawiam