Nieregularne cykle, ból kręgosłupa, mdłości... ciąża?

Witam,
piszę, ponieważ odczuwam dziwne objawy. Miesiączka u mnie zawsze była nieregularna, ale ostatnio spóźniła się nawet 2 miesiące. W międzyczasie zaczęłam myśleć, że to ciąża. Odczuwałam także bóle kręgosłupa, stałam się bardziej drażliwa, w końcu zaczęły występować mdłości. Jednak niedawno wystąpiła dość obfita miesiączka, ale niestety objawy bólu kręgosłupa i mdłości nie ustały.

Czy jest w ogóle taka możliwość, że po takim czasie, kiedy tak długo spóźniał mi się okres i w końcu go dostałam jestem w ciąży?
Dodam, że stosowaliśmy z partnerem stosunek przerywany, a wspomniane wcześniej nieregularności miesiączki zdarzały się bardzo często. Czy może to po prostu mój wymysł i sama sobie wmawiam to, że jestem w ciąży?
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Nigdy nie można wykluczyć ciąży, zwłaszcza, że przez Internet nie ma możliwości zbadania Pani. W pierwszej kolejności proponowałabym wykonanie testu ciążowego z moczu. Jeśli wynik wyjdzie negatywny można uznać, że nie jest Pani w ciąży.

Odnośnie stwierdzanych objawów tj. mdłości, bóle kręgosłupa i długie cykle miesięczne - zalecane było by niezwłoczne zgłoszenie się do ginekologa w celu zbadania. Koniecznie należy wykonać badanie ultrasonograficzne narządu rodnego, gdyż objawy te mogą sugerować np. torbiel jajnika lub przewlekły stan zapalny narządu rodnego. Długie cykle mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.

Proszę jednak być dobrej myśli i z przymrużeniem oka przyjmować powyższe informacje, pamiętając, że swoją opinię wystawiam jedynie na podstawie kilku niewystarczających do postawienia rozpoznania informacji. Tylko pełne badanie pozwala dobrze diagnozować i leczyć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.