Nieregularne cykle - czy istnieje możliwość ciąży?

Mam nieregularne cykle.
Ostatnie 4 cykle trwały 32, 25, 38 i 32 dni. Ostatni okres miałam 7.02.2011. Nie jestem w stanie wyliczyć dni płodnych ani kiedy dokładnie dostanę miesiączkę. Współżyłam z partnerem 4.03, nie wiem czy były to dni płodne, ale okresu jeszcze nie dostałam.
Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie!

Ustalenie dni płodnych u kobiet miesiączkujących nieregularnie jest stosunkowo trudne. W Pani przypadku, kiedy cykle wydłużają się nawet o 13 dni jest to jeszcze trudniejsze. Z metody kalendarzykowej wychodzi, że dni płodne mogą występować między 5 a 27 dniem cyklu. Taka rozbieżność wiąże się z tak różną długością Pani cykli.

Z Pani opisu wynika zatem, że do stosunku doszło w ostatnich dniach płodnych. Wydaje się jednak, że ciąża jest mało prawdopodobna.

Jeżeli jednak zależy Pani na szybkim wykluczeniu ewentualnego zapłodnienia sugerowałabym wykonać domowy test ciążowy po 14 dniach od zbliżenia lub oznaczyć betaHCG już po 8 dniach.
Najlepszą metodą wyliczania dni płodnych jest metoda objawów-termiczna, która prawidłowo prowadzona cechuje się skutecznością antykoncepcyjną podobną do tabletek antykoncepcyjnych.

Niezależnie od wszystkiego, radziłabym udać się do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny nieregularnych miesiączek.

Pozdrawiam