Nieregularne cykle. Czy jest szansa na ciążę?

Witam Serdecznie!
Jestem pierwszy raz na takim forum, staramy się z mężem o dzidziusia, od czerwca rozpoczęliśmy nasze starania. Jeśli chodzi o moje cykle to przeważnie miałam 28 dniowe z 2 dniowym bólem brzucha, do dzisiaj 2 razy miałam w 30 dniowe cykle i 2 razy 25 dniowe i zawsze mój okres trwał 3 dni, od 2 miesięcy mam po 4-6 dni, ale dopiero w tym cyklu zaczęłam się niepokoić.
W Sierpniu dostałam okres w 30 dniu cyklu i trwała 5 dni, tzn. 1 dzień był mocny, 2 dzień słabszy, 3 dzień - nic, a 4 i 5 dzień plamienia.
W wrześniu dostałam w 25 dniu cyklu i trwał jakieś 6 dni: 1 dzień mocny, 2 - nic, 3 dzień - troszkę, 4-6 plamienia, do tego pierwszy raz strasznie bolały mnie piersi, gdzie przy wczesnych cyklach tego nie odczuwałam i miałam ból brzucha.
W 8-15, dniu cyklu było przytulanko, w 9 i 10 dniu cyklu odczuwałam najpierw ból lewego jajnika, później ból prawego jajnika. W 11 dniu cyklu miałam owulację, a od 13 do 15 dnia cyklu miałam ból prawego jajnika i ból brzucha, taki jak przy okresie, i nudności oraz dużo spałam, po 15 dniu cyklu aż do 18 wszystko ustało i wczoraj miała w 19 dniu cyklu brązowe plamienie, które wystąpiło tylko raz, rano...
Najbliższą miesiączkę powinnam dostać 28 września. Więc czekam jak na szpilkach.
Mam pytanie, czy jest możliwość, żebym była w ciąży? Bardzo bym chciała, zrobiłam sobie test pierwszego dnia cyklu, ale wyszedł negatywnie, więc czekam do 28 września, żeby zrobić sobie kolejny. A nuż może się uda.
Pozdrawiam serdecznie
Mgielkusia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno powiedzieć, że Pani cykle są nieregularne. Różnice w czasie trwania cykli mieszczące się w zakresie 2-3 dni nie są niepokojącym objawem. Z Pani opisu wynika, że raczej nie cierpi Pani na żadne zaburzenia hormonalne i najpewniej jest Pani w pełni płodna.
Proszę ponownie wykonać test ciążowy z moczu lub od razu udać się do przychodni i zrobić pewniejszy test - z krwi (badanie poziomu beta HCG). Nietypowe krwawienia w ostatnim czasie mogą być spowodowane ciążą. Nierzadko w pierwszym trymestrze występują skąpe krwawienia lub plamienia w terminach, w których wypadałyby zwykle miesiączki.

Plamienie w 19 dniu cyklu mogło w Pani przypadku być związane z implantacją zarodka (skoro jest Pani pewna, że owulacja miała miejsce w 11 dniu). Jednakże objawy w 13-15 dniu nie wiązały się raczej z ciążą, która powstałaby w tym cyklu, było to jeszcze za wcześnie. Jeśli już, mogły one być spowodowane ciążą zaistniałą, np. w poprzednim cyklu.
Pozdrawiam!