Nieregularne cykle miesiączkowe

Witam mam pytanie.
Gdy miałam okres przez 5 miesięcy co 35 dni co 29, co 30, to teraz mam już trzeci cykl co 27, 26, a teraz dostałam na 22 dc. Nie wiem od czego to zależy, że tak mam. Czy coś jest nie tak, a staram się o drugie dziecko już 7 miesięcy i nie mogę zajść nie wiem.
Co jest z tym moim cyklem? Czemu mi się zmienił i od czego to zależy?
Proszę mi odpowiedzieć na moje pytanie i dziękuję z góry.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Takie nieznaczne nieregularności w cyklu miesiączkowym nie wymagają zazwyczaj dokładniejszej diagnostyki, jeżeli nie towarzyszą im inne, niepokojące objawy.  Również dopiero nieskuteczne próby zajścia w ciążę trwające rok czasu, obligują lekarza do prowadzenia diagnostyki w kierunku zaburzeń płodności.
Jednak w razie dalszych wątpliwości proponuję konsultację z ginekologiem, w celu kontrolnego badania ginekologicznego oraz ewentualnego badania usg przezpochwowego. W razie, gdy cykle będą w dalszym ciągu  występować co 22 dni, proponuję oznaczenie stężenia progesteronu, FSH i LH - przy obniżonym poziomie np. progesteronu można podejrzewać niewydolność ciałka żółtego, co by tłumaczyło trudności w zajściu w ciążę.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o wpływie relaksu na zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.

Serdecznie pozdrawiam!