Nieregularne cykle miesiączkowe a ryzyko niepłodności

Witam. Mam bardzo nieregularne cykle miesiączkowe. Ostatnio trwały 18, 40, 26 i 36 dni. Jestem dziewicą, więc, gdy się spóźnia jestem pewna, że w ciąży nie jestem. Czy takie sytuacje mogą prowadzić do bezpłodności? Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane, nieregularne cykle zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki pod kątem ustalenia ich przyczyny. W tym celu proszę udać się do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym. Nieregularne miesiączki nie prowadzą do bezpłodności.