Nieregularne cykle miesiączkowe a ustalenie wieku ciąży

witam.jesli mam nieregularny cykl to w jaki sposób usg obliczy wiek ciąży? z partnerem współżyłam 26 wrzesnia i było do konca a kilka dni wczesniej z kim innym ale partner nie doszedł.Jakie istnieje ryzyko ze to ten pierwszy nie jest ojcem? 8 wrzesnia mialam okres a zazwyczaj miedzy 10 a 15 dniem miesiaca.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lekarz podczas badania USG ocenia wiek ciąży na podstawie wielkości płodu. Oceniając pewne parametry można wstępnie oszacować wiek ciąży, który jest korygowany na podstawie przypuszczalnej miesiączki.