Nieregularne długości cykli miesiączkowych po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

w styczniu odstawilam tabletki antykoncepcyjne okres mialam do tej pory na poczotku co 36 34 28 teraz ostatnie 3 miesiace co 24 dni liczylam od ostatniego dnia miesiaczki kazdy cykl trwal po 7dni z moich wyliczen powinna dostac 17 ale nie ma go boli mnie podbrzusze troche mdli i sikac mi sie chce czesciej zrobilam 2 testy wynik negatywny czy jest mozliwosc ciazy czy to zaburzenia hormonalne

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Negatywny wynik dwóch testów ciążowych wykonanych zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciąże. Przyczyną braku krwawienia mogą być zaburzenia hormonalne. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.