Nieregularne i bardzo bolesne miesiączkowanie

Ze względu na nieregularne i strasznie bolące miesiączkowanie lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Przez pół roku brałam Vibin mini jednak po jakimś czasie znów zaczęły się silne bóle podczas krwawienia. Aktualnie biorę Jeanine, to już 3 miesiąc jednak zauważyłam że przytyłam, pojawił się okropny celulit od ud po łydki i popękane żyłki. Mój organizm szybko uodparnia się na leki. W moim mieście każdy lekarz przepisuje co innego i ciągle są problemy, co robić? jak temu zapobiec ?

Aleksander Ropielewski

Niestety bez dokładniejszej analizy sytuacji klinicznej i możliwości przeprowadzenia badania nie potrafię udzielić pomocnej odpowiedzi. Rozważyłbym zmianę dawki lub sposobu antykoncepcji oraz wykonanie badań hormonalnych. Ponadto warto skontaktować się z innym ginekologiem.