Nieregularne i bolesne miesiączki a stosowanie luteiny

Z powodu nieregularnych i bardzo bolesnych miesiączek została mi przepisana luteina (50mg na noc przez 10 dni od 15 dnia cyklu). Pierwsza przyszłą regularnie czyli 9.10, i w 15 dniu cyklu wziełam luteine jednak okres przyszedł podczas jej brania bo 28.10, przestałam brać luteine, i znowu od 15 dnia cyklu, okresu dostałam 22.11 i wychodzi że powinnam zacząć brać od czw. luteine, jednak zostało mi już tylko 5 tabletek i nie wiem czy zacząć je brać i po tych 5 dniach przerwac czy co drugi dzien?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.