Nieregularne i bolesne miesiączkowanie

Witam, Kilka lat temu miałam problem z nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami, lekarz bez żadnych badań przepisał mi tabletki antykocepcyjne. Przez okres ponad dwóch lat czyli czas brania tabletek wszystko było ok, ponad pół roku temu odstawiłam tabletki i problem powrócił. Udałam sie ponownie do lekarza a ten stwierdził że taki mój urok i kazał wrócic do tabletek. Czy rzeczywiscie tylko tabletki wchodzą w gre? i czy tak naprawdę wszystko ze mną ok?

Elżbieta Rhone

Witam,
u niektórych kobiet faktycznie występują bolesne miesiączki i nie można poznać przyczyny. Warto jednak zrobić podstawową diagnostykę - badania laboratoryjne+USG. Często przyczyną bolesnego miesiączkowania może być endometrioza - w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych warto ją wykluczyć.