Nieregularne i dłuższe miesiączki

Witam, mam 14 lat od roku mam miesiączke. Od miesiąca przedłużyły mi się i trwają 10-12 dni. Nie wiem co robić? Jak powiedzieć o tym mamie? Od początku miałam je rozregulowane! Myślałam, że to normalne, czy to prawda?
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Miesiączki trwające 10-12 dni nie są normalne i w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do niedokrwistości. Proszę porozmawiać ze swoją mamą - należy udać się do ginekologa. U młodych dziewcząt mogą zdarzyć się zaburzenia hormonalne. Czasami tak bywa - nie jest to powód do wstydu, ani Pani wina, mama na pewno zrozumie.
Pozdrawiam!