Nieregularne krwawienie po 4 latach miesiączkowania

Witam. Moje cykle wynoszą ok. 33 dni, w zeszłym cyklu miesiączka spóźniła się tydzień, nastąpiła 06. 05, 26. 05 zaobserwowałam owulację na podstawie śluzu, od tamtego czasu do dnia dzisiejszego mam PMS (ból jajników, piersi), a okresu brak. Ciążę raczej wykluczam, ponieważ uprawiam petting i staram się uważać, żeby nie przenosić spermy w okolice pochwy. Dlaczego tak jest? Możliwe, że to przez wiek? Miesiączkuję od 4 lat, obecnie mam 15 lat. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Po 4 latach od początku miesiączkowania powinnaś mieć już regularne miesiączki. Jeżeli nieregularności będą się powtarzać powinnaś udać się do lekarza ginekologa w celu przeprowadzenia diagnostyki zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam serdecznie!