Nieregularne krwawienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam pytanie, staram się o dziecko, ale w chwili obecnej przyjmuję antykoncepcję ze względu na szczepienie przeciw ospie. Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Yaz (dodam, że są to pierwsze tabletki w moim życiu - 24 tabletek aktywnych i 4 placebo). Po skończonej ostatniej białej tabletce placebo nadal nie dostałam krwawienia. W ciąży na pewno nie jestem, gdyż wczoraj robiłam badanie z krwi. Od wczoraj czuję ból jak na okres, ale nadal nic. Dodam, że kiepsko się czuję, mdli mnie i jestem osłabiona. Mam zamiar nie przyjmować już tych tabletek, bo ogólnie mam bardzo złe samopoczucie po nich, ale martwi mnie ten brak okresu. Zawsze miałam regularny cykl. Od dwóch dni mam tylko jakby białą wydzielinę i pobolewanie podbrzusza i nic. Co powinnam zrobić, czy czekać na pojawienie się okresu, czy może zwrócić się do lekarza po lek na wywołanie okresu, bo tak jak pisałam nie chcę już więcej brać pigułek.

Witam! W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą wystąpić zarówno nieregularne krwawienia lub plamienia - zwłaszcza w pierwszych miesiącach przyjmowania preparatu, u niektórych kobiet krwawienie z odstawienia może nie wystąpić. Jeśli jest Pani zaniepokojona zawsze można skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam