Nieregularne miesiączki a badania hormonalne

Dzien dobry! Zlecono mi badania hormonalne FSH,E2,PRL,LH. Poniewaz mialam bardzo nieregularne miesiaczki i ogolnie problemy w tym kierunku. Mam 21 lat i badania byly zrobione w 3 dniu miesiaczki, wyniki: E2- 30.77 ; FSH- 3.75 ; LH- 3.67 ; PRL- 22.37. Czy moglabym prosic o pomoc w odczytaniu tych wynikow? Z gory dziekuje!

W celu diagnostyki zaburzeń hormonalnych wskazana jest diagnostyka całego cyklu hormonalnego / 3-5 dc, 20-22 dc/po jej wykonaniu możliwe jest postawienie rozpoznania i rozpoczęcie właściwego postępowania.