Nieregularne miesiączki a choroba

Witam!!! Mam 27 lat, mieszkam w Grecji. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 15 lat i od tamtej pory zanika nawet na 2 miesiące - czyli na rok mogę mieć miesiączkę tylko 5-6 razy. Byłam u ginekologa - powiedział, że jest to jakaś choroba i tego nie można wyleczyć. Niestety nie potrafię zrozumieć co to za choroba, ponieważ nie znam wystarczająco języka greckiego. Bardzo bym prosiła o wyjaśnienie mi, co to może być za choroba? Z góry bardzo serdecznie dziękuję :) )
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Na podstawie informacji o nieregularnoćci cyklu miesiączkowego nie można postawić diagnozy konkretnej choroby, gdyż objaw taki występuje w różnych patologiach. Wspólną ich cechą są zazwyczaj zaburzenia równowagi hormonalnej - a dokładne ich określenie wymaga diagnostyki. Wiele z tych zaburzeń można leczyć. Nie zawsze oznacza to możliwość wyleczenia, ale często możliwa jest optymalna kontrola za pomocą odpowiedniej suplementacji. Jej ordynacja jednak wymaga ustalenia charakteru zaburzeń. Wskazana jest zatem konsultacja ginekologa-endokrynologa ew. endokrynologa.
Pozdrawiam