Nieregularne miesiączki a ciąża

Witam, proszę o pomoc w interpretacji faktów. Do lipca miałam regularną miesiączkę, pojawiała się każdego 6.-7. dnia miesiąca. Tak też było do lipca. W lipcu dostałam miesiączkę ok. 7. Była taka jak zawsze. Pod koniec miesiąca, ok. 28., dostałam kolejny raz miesiączkę. Zdziwiłam się, bo to było zdecydowanie za szybko (2 tygodnie przed czasem), a w lipcu już było krwawienie. Ale pomyślałam, że może jakiś stres spowodował taką reakcję, więc nie przejęłam się tym zbytnio. W sierpniu, ok. 15., zaczęłam się zastanawiać, dlaczego miesiączki jeszcze nie mam, ale pamiętałam, że w lipcu miałam w sumie dwie, to trochę mnie uspokoiło, ale nie na tyle, żeby nie zrobić sobie testu ciążowego, bo z mężem współżyliśmy, ale zabezpieczaliśmy się. Test wyszedł 100% negatywny. Za jakieś 4-5 dni dostałam bardzo intensywne krwawienie, prawie było to jak krwotok, z dużą ilością skrzepów. Krwawienie trwało ok. 4 dni. Dziś jest już 28.09., nie mam krwawienia, zrobiłam sobie 2 testy i wyszły pozytywnie. Chcę dodać, że od czasu, kiedy zrobiłam pierwszy test, który wyszedł negatywnie, nie współżyliśmy z mężem. Czy w takim razie jestem w ciąży? Czy może poroniłam, a poziom hcg utrzymuje się jeszcze w moim organizmie i wykazują go teraz testy? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Dwukrotnie uzyskane pozytywne wyniki testów są wskazaniem do wizyty u ginekologa w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży. W czasie wizyty lekarz zbada Panią ginekologicznie i wykona badanie USG, na którym spróbuje zobrazować pęcherzyk ciążowy.

Na podstawie przedstawionej sytuacji można wywnioskować, że poprzedni test ciążowy był wykonany za wcześnie i dał wynik fałszywie ujemny. Są to jednak podejrzenia, które może potwierdzić jedynie lekarz po przeprowadzeniu pełnego badania.

Rozumiem, że w dezorientację wprawiły Panią nieregularne krwawienia. U niektórych pacjentek krwawienia pojawiają się przez cały pierwszy trymestr, choć faktycznie, mają one miejsce przede wszystkim w terminach przewidywanych miesiączek. Nieprawidłowe krwawienia o różnym charakterze mogą przemawiać za nieprawidłowym rozwojem ciąży. Wskazana jest jak najszybsza wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam