Nieregularne miesiączki a menopauza u 49-latki

Mam 49 lat, od roku roku bardzo nieregularne miesiączki. Raz cykl trwa 28 dni, innym razem 21 dni a ostatnie dwa cykle, trudno powiedzieć. Plamienia zaczęły się w 12 dniu cyklu i po 4 dniach przeszły w krwawienie niezbyt obfite podobne do miesiączki. Nie mam żadnych objawów menopauzy typu: nastroje uderzenia gorąca itp. Czy takie nieregularne cykle są normalne w moim wieku? Szczególnie niepokoją mnie te dwa ostatnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.