Nieregularne miesiączki a niepokojący wynik cytologii

Witam niedawno odebrała wyniki cytologi jestem trochę zaniepokojona: ocena tech rozmazu-odpowiedni; ogólna ocena rozmazu-obecne nieprawidłowe komórki nabłonkowe; zmiany nienowotworowe-nieswoiste zapalenie bakteryjne; zmiany w komórkach nabłonka płaskiego-nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego nieokreślonego znaczenia (ASC-US) zalecenie powtórzyć badanie cytologiczne za 6 m-cy. Do tego dochodzi spore różnice w ost roku w występowaniu okresu od 25 do 47 dni zawsze było 26 dni +/- 1 dzień

Zmiany w komórkach mogą być związane z zapalenie lub mogą być efektem zaburzeń miesiączkowania .
Zmiany te są czeto odwracalne. dlatego wystarczy kontrola po 6 miesiacach .
pozdrawiam J. Faryna