Nieregularne miesiączki a poród

Witam!Jestem dwa miesiace po porodzie!Pierwsza miesiączka pojawiła się po 6 tyg.po porodzie!kolejna spóznia się 7 dni.Czy miesiączki po porodzie bywają nieregularne?dodam że przed ciązą nie były one regularne,nie karmię piersią.Ciąze raczej wykluczam ale zawsze istnieje ryzyko,stąd moje pytanie!Pozdrawiam!

Małgorzata Panek

Miesiączki po porodzie mogą być nieregularne (tym bardziej, że wcześniej nie były u Pani regularne), co związane jest ze zmianami w gospodarce hormonalnej. Tym niemniej celem wykluczenia ciąży, radziłabym wykonać test ciążowy po 10-14 dniach od stosunku bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam