Nieregularne miesiączki a przeżywanie stresu

Witam. Od zawsze moim problemem były nieregularne miesiączki, sama zauważyłam, że zależy to od ilości stresu. Ginekolog powiedział, że widocznie taka moja natura. Ostatnie cykle to 41, 40 i 30 dni. Około 11 dni od końca ostatniego okresu zaczęło się delikatne, brązowe plamienie, które teraz jest już lekkim krwawieniem ze skrzepami.Trwa to wszystko około 6 dni. Zdarzały mi się już kiedys plamienia w środku cyklu, ale jesli dobrze pamiętam były one delikatniejsze niż tym razem.Co może być powodem?

Lek. Tomasz Budlewski

stres może powodować tego typu zaburzenia ale konieczne jest wykluczenie przyczyn hormonalnych. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.