Nieregularne miesiączki a przyjmowanie leków na schizofrenię

Witam. Mam 27 lat. Co to może być jak od kilku miesięcy mam okres co 15-18 dni po 5-6 dni, wcześniej 1,5 roku nie miałam w ogóle okresu, a przed tą przerwą też przez kilka miesięcy miałam 2 razy w miesiącu. Dodam jeszcze, że biorę tabletki na schizofrenię, a ostatni stosunek miałam w grudniu. To może być po lekach czy już w tak młodym wieku mogę mieć początki menopauzy czy może coś jeszcze gorszego?

Aleksander Ropielewski

Niektóre leki stosowane w leczeniu schizofrenii moga powodować zaburzenia miesiaczkowania. Nie oznacza to jednak, że przyczyna zaburzeń miesiaczkowania sa stosowane przez Pania leki, dlatego należy skontaktować się z ginekologiem w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości.

Dzień dobry!

Zaburzenia miesiączkowania zazwyczaj wiążą się z trudnościami w obszarze ginekologicznym lub endokrynologicznym. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań. Proszę omówić sytuację ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!