Nieregularne miesiączki a test BHCG

Witam mam nieregularne miesiaczki co 30 lub 32 dni ostatnia miesiaczke mialam 21 listopada ,7,8,9 grudnia wspolzylismy z mezem bez zabezpieczenia do momentu wytrysku mimo iz jestem matka 2 dzíeci ur przez cc nadal mam problemy z obliczaniem dni plodnych i owulacji.chcialabym wiedziec jaka jest szansa na ciaze i kiedy najlepiej wykonac test ciazowy z moczu i betahcg

Małgorzata Panek

Moment owulacji to około 14 dnia cyklu. Ponieważ plemniki mogą przeżyć 2-5 dni w drogach rodnych kobiety , to dni płodne określa się dodając kilka dni przed i kilka dni po prawdopodobnej owulacji. Czyli mniej więcej te dni, w które współżyła Pani bez zabezpieczenia. Test ciążowy z moczu jest wiarygodny gdy od stosunku upłynęło 10-14dni. Test beta HCG umożliwia wykrycie ciąży znacznie wcześniej, bo już 7-9 dni od zapłodnienia.
Proszę wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa.
Pozdrawiam