Nieregularne miesiączki, bóle brzucha i torbiel jajnika

Mam nie regularne miesiączki przeważnie co dwa miesiące i dzień przed rozpoczęciem strasznie boli mnie brzuch i kręgosłup. Pierwszego dnia okresu nawet wymiotuje. W styczniu wykryto u mnie torbiel na lewym jajnika 4 mm. Nie rośnie. Czy jak zajdę w ciążę przy nie leguralnych miesiączka mogę urodzić chore dziecko?

Nie związku między podawanymi przez Panią dolegliwościami (w sumie żadną chorobą) a posiadaniem zdrowego potomstwa. Statystycznie wszystko powinno być dobrze. Proszę myśleć pozytywnie. To podstawa.