Nieregularne miesiączki, brązowy śluz u nastolatki

Mam 18 lat i nieregularne miesiączki tzn. 32,36,45,50,23 dni. Ostatnio zamiast okresu leciał mi brązowy śluz przez tydzień, kiedyś też to się zdarzało. Od dwóch miesięcy czasem boli mnie brzuch tak jak na okres ale nic nie leci. Mam się czym martwić?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie ma powodu do niepokoju, ponieważ u młodych kobiet nieregularne cykle są częstym zjawiskiem. Warto natomiast skontaktować się z ginekologiem i ocenić czy powodem nie są zaburzenia hormonalne, które można leczyć.