Nieregularne miesiączki - czy konieczne są tabletki?

Mój problem polega na tym, że mam od zawsze nieregularne miesiączki zazwyczaj okres mam co drugi miesiąc. Niedługo skończę 22 lata. W piątek idę pierwszy raz do ginekologa i obawiam się, że zapisze mi tabletki hormonalne. Chciałam się spytać ile czasu trzeba brać takie tabletki? Czy one są bardzo szkodliwe dla organizmu? Czy lepiej ich nie brać wcale i mieć nieregularne miesiączki nie wiem co jest gorsze. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
na początku lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad- zapyta o stan Twojego zdrowia, następnie zleci badania dodatkowe- mogą to być badania hormonalne (wykonywane z próbki krwi zazwyczaj pobieranej w laboratorium), badania obrazowe np.: USG, cytologię, po pełnej diagnostyce jeżeli będzie konieczność wdroży leczenie- odpowiednie dla Ciebie. Nie koniecznie musi ono oznaczać leczenie hormonalne tzw. tabletkami. Jeżeli lekarz zleci Tobie tabletki hormonalne wówczas z pewnością dobierze je indywidualnie do Ciebie i przy zachowaniu regularnych wizyt i badań kontrolnych są one nieszkodliwe dla organizmu a mogą pomóc wyregulować cykle.
Pozdrawiam serdecznie!