Nieregularne miesiączki i ból jajników oraz brzucha

Witam, mam bardzo ważne dla mnie pytanie, iż mam problemy z miesiączką, jajnikami itd. Mam bardzo nieregularne miesiączki. Dostałam miesiączkę i trwała ona 5, 6 dni i 3 dni po miesiączce miałam owulację - tak mi się zdawało, ponieważ czułam, że jajnik mi "wędruje" i strasznie mnie bolał i czułam go jakbym dotykała jakąś piłkę. Zawsze z lewego jajnika mam owulację. Jestem na bank przekonana, że miałam owulację, poszłam na drugi dzień do mojego ginekologa a on mi powiedział, że to nie była owulacja, że on nie widzi na USG, ale ja rozpoznaję moje owulacje, a i zaznaczę, że dzień przed moją "owulacją" współżyłam z moim partnerem. Jest z 8 dzień po owulacji i czuję czasami kłucie tego lewego jajnika, czasami prawego, kłucie pleców no i częściej się załatwiam (oddaję mocz), nie mam apetytu, to co wcześniej jadłam i było dla mnie smaczne teraz mi nie smakuje. Nie mam nabrzmiałych piersi. Wczoraj znowu myślałam, że mam owulację, znowu współżyłam z moim partnerem. Poszłam znowu na drugi dzień do ginekologa, on mi znowu mówi, że nie widzi żebym miała owulację, ale ja czułam, że tak. Ten jajnik tak mnie bolał, że z łóżka nie mogłam wstać, znowu był twardszy niż prawy jajnik, dotykałam brzucha i czułam jakby mrowienie, coś w tym stylu. Testy z krwi na hormony itd. miałam robione niedawno i mam wszystko w porządku, jajniki mam bardzo ładne i macice również. Ginekolog mi mówi, że jestem zdrową dziewczyną, ale nie wiem naprawdę, co mi jest. Czuję w brzuchu, że coś jest nie tak. Robiłam wczoraj test ciążowy, wyszedł negatywny. Może za wcześnie na testy, nie wiem. Ginekolog kazał mi dzisiaj zrobić badanie z moczu, bo mu się wydaje, że mam coś z nerkami, ale ja czułam, że to jajnik mnie pobolewa, a nie nerki. Nie wiem naprawdę, co mi dolega, może ktoś z was mi pomoże. Bardzo proszę o szybką radę, bo już mi ręce opadają.

Lek. Marta Hat

Witam! Nie ma możliwości, aby na podstawie samego opisu potwierdzić, że odczuwane przez Panią dolegliwości rzeczywiście odpowiadają owulacji. Aby ustalić, czy i w jakim momencie cyklu miała miejsce owulacja należałoby poddać się monitoringowi cyklu, czyli serii badań USG, które pozwoliłyby zaobserwować wzrost pęcherzyków, zmiany śluzówce macicy oraz pokazać zmiany poowulacyjne (pęknięty pęcherzyk, ciałko żółte w jajniku, płyn w zatoce Douglasa). Nie podała Pani jak długo trwają cykle, więc nie ma możliwości szacunkowego określenia dni płodnych. Test ciążowy moczu powinien być wiarygodny po ok. 2 tygodniach, zwykle w terminie spodziewanej miesiączki. Proponuje poddać się proponowanej diagnostyce, zwłaszcza jeżeli kilkukrotne badania ginekologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Istnieje możliwość, że dolegliwości wynikają z infekcji z obrębie dróg moczowych lub innych schorzeń okładu moczowego. Aby ustalić diagnozę należy wykonać badania dodatkowe oraz skonsultować się ze swoim lekarzem. Pozdrawiam