Nieregularne miesiączki i brak okresu

Mam 17 lat, miesiączkuję od 6 lat. Dotąd okres miałam raczej regularny, niecałe pół roku temu dostałam okres po 2 miesiącach. Teraz znowu to się powtórzyło. Zaczął się trzeci miesiąc, a krwawienie nadal się nie pojawiło. Wszystko wskazuje, że powinno być: ból brzucha itd. Co jest nie tak? Konieczna jest wizyta u lekarza?

Witam serdecznie!

Nieregularne miesiączki dopuszczalne są jedynie przez pierwsze 2 lata miesiączkowania. Zaniki miesiączki na 2-3 miesiące u kobiety po 6 latach od menarche (pierwszej miesiączki) wymagają konsultacji ginekologicznej. Ze względu na Twój młody wiek najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości są zaburzenia hormonalne, dlatego w pierwszej kolejności zapewne zostaniesz skierowania na badania laboratoryjne.
Jeżeli jesteś aktywna seksualnie, przed wizytą u ginekologa wykonaj kontrolny test ciążowy.
Pozdrawiam