Nieregularne miesiączki i nadmierna potliwość u 53-latki

Dobry wieczór Mam 53 lata i jeszcze miesiaczkuje ,ale ostatnio juz niezbyt regularnie,przy tym tak sie pocę ze mam mokre włosy a pot spływa mi po plecach.Dostałam Estramon żel i progestan.Czy mam oba leki brac jednoczesnie??a jak dostane miesiączkę??nie mam pojecia o niczym bo P dr dał mi leki w pospiechu nic nie mówiąc co i jak a jezeli dostane miesiączke to nadal je biore?czy juz wtedy nie bede mies.?Jestem opiekunką w niemczech a ulotki wiadomo ,po niemiecku,Dziekuje z góry za pomoc

Renata GrzechociĹska

Witam.
Żel z estrogenem należy stosować codziennie o stałej porze najlepiej w porze wieczornej, po kąpieli i nałożeniu innych balsamów, na powierzchni ciała obejmującej ok . 1-2dłoni. Smarować należy na skórze uda, brzucha, ramienia, pośladków. Codziennie zmieniać miejsce stosowania. Nie wolno rozsmarowywać preparatu na piersiach i twarzy ani w pobliżu przedsionka pochwy. Po każdym zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce. Ubranie założyć dopiero po 2- 3 minutach. Jeżeli chce Pani zachować krwawienia należy na początku cyklu stosować jedynie żel a po ok 15 dniach zacząć przyjmować tabletki. W przypadku, gdy nie chce Pani utrzymywać krwawień należy przyjmować tabletki razem z żelem. Decyzję o tym jak powinny być przyjmowane tabletki powinien podjąć lekarz prowadzący.
Pozdrawiam