Nieregularne miesiączki i nadmierna potliwość u nastolatki

Witam, martwię się o moją córkę. Ma 15 lat i miesiączkuje od stycznia tego roku, z tym że każdy jej okres był nieregularny. Ostatni miała 1 września i cały czas się stresuje, że jej się spóźnia. Narzeka też na nadmierną potliwość (także w zimie) oraz brązowe upławy od dłuższego czasu. Miałam operację na tarczycę czy może to być wina tarczycy, czy mogła odziedziczyć takie problemy? Boi się iść do lekarza bo obawia się, że będzie musiała iść do ginekologa. Zaparła się, że nie chce a ja się boję.

Witam. Pierwsze krwawienia miesięczne zazwyczaj są nieregularne, nie jest to powód do niepokoju. Pani problemy z tarczycą nakazują jednak wzmożoną czujność i oznaczenie poziomu TSH.