Nieregularne miesiączki i rak okresu po stosunku

Witam, w nocy z 23 wrzesnia na 24 uprawiałam seks z chłopakiem, jednak prezerwatywa nam pękła. Okres miałam dostać 22 września (ale często miewam nieregularne cykle, kilka dni spóźnienia) udałam się do lekarza, przepisał mi tabletke 72h po. Zażyłam ją po 50h od stosunku. Na dzień dzisiejszy (28 września) dalej nie mam okresu, pobolewa mnie tylko brzuch. Czy istnieje ryzyko, że jestem w ciązy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki 72h po nie gwarantują 100% ochrony przed niechcianą ciążą. Biorąc jednak pod uwagę to że stosunek miał miejsce bezpośrednio przed okresem i dodatkowo zażyła Pani wspomnianą tabletkę ryzyko zajścia w ciążę wydaje się być znikome. Tak zwane tabletki po zawierają bardzo dużą ilość jednorazowo przyjmowanych hormonów, która może doprowadzić do opóźnienia menstruacji mimo iż nie jest Pani w ciąży.