Nieregularne miesiączki i różnica wieku płodu w badaniach USG i betaHCG

W związku z delikatnymi jasnobrązowymi plamieniami poszłam dzisiaj na USG. Krwawienia nie ma, ale zaniepokoiło mnie to, że 21.08 robiłam beta hcg i wyszło na nim że jestem w 5 tygodniu. Dzisiaj na USG (jest 2 tygodnie później) lekarz powiedział, że płód wygląda na 5 tydz. Dodam, że miesiączki miałam nieregularne 30-36 dni. Czy może mieć to jakieś przełożenie na wyniki, które otrzymałam? (beta i USG?)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbardziej wiarygodny jest wiek ciążowy określony na podstawie badania USG. Jednak wykonane badanie powinno być około 10 tygodnia by pomiar CRL (odległości ciemieniowo-siedzeniowej) był jak najbardziej dokładny.
Na jego podstawie ustalany jest termin porodu.