Nieregularne miesiączki i rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam bardzo nieregularne miesiączki. Byłam u Pani ginekolog, która przepisała mi tabletki anty., powiedziała, że jesli miesiączka się nie pojawi to mam zacząć je brać. I tu mam pytanie, jeśli nie biorę tabletek z 1 dniem miesiączki, to po jakim czasie mogę być pewna, że działają i uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń?

Aleksander Ropielewski

Przyjmuje się, że po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania tabletek.