Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki i senność

Witam!Mam 19 lat.Miesiączkuję od 4 lat i nadal mam nieregularne miesiączki. Tak naprawdę to może 2-3 razy zdarzyło się, że miesiączka wystąpiła miesiąc po miesiącu. Zdarza się, że nie mam okresu nawet 4-5 miesięcy (rekord 6 mies.) 2 lata temu mama siłą zaciągnęła mnie do lekarza, miałam wykonane USG, badania krwi, moczu, hormonów tarczycy, prolaktyny, wszystkie mieściły się w normie.Myślałam, że sytuacja unormuje się, ale niestety to się nie stało.Często boli mnie głowa i jestem non stop senna.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witam serdecznie, Gospodarka hormonalna powinna uregulować się około 2 lata po pierwszej miesiączce. Objawy które podajesz z całą pewnością wymagają dokładnej diagnostyki. Myślę że konieczne będzie powtórzenie badań krwi i kontrolna wizyta u ginekologa. Oprócz badań które wykonywałaś 2 lata temu warto ocenić również funkcję nadnerczy (kortyzol, DHEA, 17-hydroksyprogesteron) Pozdrawiam!

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Konieczna wizyta u ginekologa/endokrynologa być może trzeba będzie powtórzyć badania hormonalne, np. prolaktyna z testem z metoklopramidem, hormony tarczycy, hormony płciowe, androgeny, morfologia, poziom glukozy. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy