Nieregularne miesiączki i stosowanie luteiny a cykl miesiączkowy

Witam 19lat od zawsze nieregularne miesiączki.Mam torbiel,Pani ginekolog przepisała mi luteinę 3xdziennie pod język i kazała ją brać od 15dnia-26dnia cyklu.Wzięłam raz prawidłowo,okres wystąpił w dobrym czasie,natomiast później pomyliłam się i zaczęłam brać w 10dniu cyklu i wystąpiło plamienie dwudniowe po dwóch tygodniach od poprzedniej miesiączki.Jak mam teraz brać luteinę? Liczyć od ostatniego okresu czy od plamienia ?

Teraz należy się udać do ginekologa i przyznać się do swojej niefrasobliwości. Dalej weźmie Pani leki zgodnie z zaleceniem lekarza. Warto zapisywać takie daty w kalendarzu. Za duzo mamy na głowie a akurat tu terminowość jest ważna jak w urzędzie skarbowym.