Nieregularne miesiączki i wynik USG u 19-latki

Mam 19 lat. W styczniu skończę 20. Moim problemem są bardzo nieregularne miesiączki. Sporadycznie zdarzają się po 27-32 dniach, jednak najczęściej towarzyszą im 3-5 miesięczne odstępy. Podejrzewano u mnie PCOS, jednak nie został jednoznacznie stwierdzony. Na jajnikach w obrazie USG są widoczne liczne pęcherzyki, miałam też lekko podwyższony poziom testosteronu. Przez 2 lata brałam progesteron w tabletkach, jednak problem się utrzymuje. Czy istnieje jakaś szansa na wyregulowanie mojego okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe (w tym pełen panel badań hormonalnych) oraz pokieruje dalszym postępowaniem.